Stabilizacja kręgosłupa
Urazy oraz zwyrodnienia kręgosłupa stanowią poważny problem medyczny, z którym należy się zmierzyć w przypadku pewnej grupy pacjentów. Najczęściej dotyczy to osób w podeszłym wieku, których kręgosłup i w gruncie rzeczy cały organizm ulega stopniowemu osłabieniu, a czasami degradacji.
W celu podwyższenia komfortu życia, ale również przedłużenia możliwości swobodnego poruszania się można zastosować zabiegi, które w pewnych sytuacjach pozwalają przywrócić pełną lub niemal pełną sprawność. Przykładem jest stabilizacja kręgosłupa.
Zalicza się ona do zabiegów chirurgicznych, których celem jest zespolenie kręgów w taki sposób, aby mogło dojść do zrostu kostnego, co spowoduje, że zostanie przywrócona zdolność ruchowa w stopniu identycznym lub zbliżonym do tej u osób zdrowych. Zespolenia dokonuje się poprzez umieszczenie w ciele pacjenta specjalnych implantów.
Ich doskonała jakość i nowoczesne techniki operacyjne sprawiają, że w zdecydowanej większości przypadków cała procedura przebiega bezproblemowo, a efektem jest normalnie funkcjonujący pacjent. Medycyna traktuje stabilizację kręgosłupa jako wa żny oręż nie tylko w walce ze zwyrodnieniami, ale także urazami mechanicznymi oraz zmianami chorobowymi wynikającymi między innymi z nowotworów czy kręgozmyku.
Wśród stosowanych wariantów stabilizacji wymienić należy tylno-boczną oraz międzytrzonową. Ta druga może zostać wykonana z wykorzystaniem kilku odmiennych technik chirurgicznych, z których każda dostosowana jest do pacjentów w innej sytuacji.
hurtownia części samochodowych