Wyrównanie napięcia w akumulatorze
www.twojregion24.pl

Niedoładowany akumulator może być przyczyną wielu stresów dla każdego kierowcy. Szczególnie w sezonie zimowym, gdy temperatury spadają mocno poniżej zera nagle może okazać się, że ukochany samochód nie chce odpalić. Warto pamiętać, że sprawna instalacja elektryczna oraz dobrze eksploatowany akumulator są jednymi z najważniejszych warunków sprawnej pracy samochodu.

Niedoładowanie akumulatora może mieć wiele przyczyn: wiek lub słaby stan samej baterii, uszkodzenie instalacji elektrycznej lub zbyt duża pojemność akumulatora w stosunku do tej jaką proponował producent. Wyrównanie napięcia zwykle następuje poprzez doładowanie akumulatora z użyciem prostownika. Przed rozpoczęciem ładowania należy jednak upewnić się, że przyczyna takiego stanu rzeczy nie leży uszkodzeniu lub zasiarczeniu baterii.

W takim wypadku używanie prostownika będzie jedynie wyjściem doraźnym i na dłuższą metę okaże się nieskuteczne i męczące. Jeżeli nie mamy pewności co do przyczyn utrat napięcia w akumulatorze, najlepiej skorzystać z pomocy mechanika, który fachowym okiem oraz profesjonalnymi narzędziami sprawdzi co „w trawie piszczy”. Wyrównanie napięcia jest też konieczne zwykle po długich przestojach pojazdu na parkingu lub po zamontowaniu akumulatora przechowywanego poza samochodem.

Przy wyrównywaniu napięcia w akumulatorze należy dokładnie upewnić się, która klema prostownika jest dodatnia a która ujemna i zapoznać się z ogólnymi zasadami ładowania baterii samochodowych. Zbyt szybkie i pochopne używanie prostownika może poważnie skrócić żywotność akumulatora lub doprowadzić do jego zniszczenia.

Sprzedajemy tylko dobre Części renault kangoo dla wszystkich czernidło do opon
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)