Wskaźniki ładowania
www.jednosc-boronow.pl

Może się zdarzyć tak, że akumulator samochodowy znajdujący się w naszym pojeździe będzie wymagał ładowania. Jednakże nie wiadomo o tym, dopóki akumulator się nie rozładuje i nie uda się nam uruchomić pojazdu. Z tego powodu warto zainwestować w odpowiednie przyrządy pozwalające ocenić poziom naładowania akumulatora. Na rynku dostępne są testery akumulatorów, dzięki którym w łatwy i szybki sposób można sprawdzić, czy akumulator jest naładowany oraz jak mocno jest wyeksploatowany.

Często o tych przyrządach mówi się, że są wskaźnikami ładowania akumulatora. W jaki sposób działają? Podłącza się taki tester do gniazda zapalniczki i urządzenie sprawdza ile wynosi napięcie akumulatora. Ponadto można cały czas monitorować stan naładowania akumulatora i proces jego ładowania w trakcie jazdy samochodu. Jest to urządzenie niezwykle przydatne, ponieważ pozwoli stwierdzić, w którym momencie konieczne jest podłączenie akumulatora pod prostownik.

To pozwoli również uniknąć niemiłej niespodzianki w postaci niemożności odpalenia silnika przed wyjazdem do pracy. Trzeba jednak pamiętać, że wskaźniki do ładowania akumulatora pokażą inną wartość w trakcie postoju auta i wyłączonym silniku oraz inną podczas jazdy. Należy dane te odpowiednio porównać z prawidłowymi wartościami. Przy włączonym silniku napięcie powinno wynosić około 13,5-14,5 V, z kolei przy wyłączonym około 12V.

Wskaźniki do ładowania można nabyć za kilkadziesiąt złotych w sklepach z częściami samochodowymi bądź w Internecie.

myjnia samochodowa Rzeszów czernidło do opon
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)