Każdy dobry warsztat i serwis samochodowy powinien posiadać na wyposażeniu testery akumulatorów. Wraz z nadejściem okresu jesienno-zimowego wielu właścicieli samochodów może chcieć sprawdzić stan swojego akumulatora przed nadejściem niskich temperatur. W warunkach domowych nie zawsze jest to możliwe, a jednorazowa wizyta u fachowców może dać pełen obraz na temat kondycji akumulatora. Aby móc przetestować akumulator, potrzebne są do tego odpowiednie urządzenia, które dokonają różnych pomiarów i testów. Zatem warto zainwestować w woltomierz cyfrowy, który zbada napięcie akumulatora oraz areometr, który dostarczy dane na temat gęstości elektrolitu w akumulatorze. Poza tym przydatne może okazać się urządzenie nazywane testerem.

Przy jego pomocy dokonuje się na akumulatorze test obciążenia. Badanie to polega na obciążeniu akumulatora prądem o wartości trzy razy większej niż jego pojemność. Test trwa 10 sekund i pozwala ocenić jego stan. Co ważne, testery akumulatorów to coraz nowocześniejsze urządzenia, które pozwalają na dokładne przeprowadzenie badań. Dzięki nim kontroluje się nie tylko akumulator i wykrywa w nim usterki, ale sprawdzeniu podlega również alternator i rozrusznik. Poza tym dzięki nowym technologiom od razu można dokonać wydruku wyników przeprowadzonych pomiarów.

Trzeba wiedzieć, że dzięki testerom akumulatorów można nie tylko sprawdzić, czy stan akumulatora jest prawidłowy i w porę wymienić go na nowy, ale również może to zapobiec ewentualnej awarii.

https://kalinski.pl/sklep/pl/5089-katalizatory-audi-a3-s3 Zadbane Auto Rzeszów: Car Detailing & Spa
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)