Kiedy ulegamy wypadkowi i tracimy sprawność nasz świat runie w gruzach. Podstawą powrotu do normalnego życia jest pozytywne nastawienie i cierpliwe wykonywanie zaleceń lekarzy i specjalistów fizjoterapeutów. Nikt nie jest w stanie przyspieszyć okresu rekonwalescencji, ale można zadbać o jej jak najlepszy wpływ na zdrowie.
Nastawiając się na sukces pacjent jest bliżej osiągnięcia swojego celu niż może sądzić. Ponieważ często psychika jest kluczem do odzyskania zdrowia. Załamanie prowadzące do depresji nie będzie sprzymierzeńcem w drodze do odzyskania życia przed wypadkiem Drugim składnikiem jest wspomniane stosowanie się do zaleceń medyków.
Jak wygląda proces rehabilitacji po wypadku? Wypadek, rehabilitacja i masaże Kiedy ciało będzie gotowe specjaliści wysyłają podopiecznego w ręce fizjoterapeutów, by pod ich opieką chorzy powoli odzyskiwali sprawność. Nie należy się załamywać, gdy po pierwszym tygodniu żmudnych ćwiczeń nie zauważymy efektów. Wszystko potrzebuje czasu i regularności.
Dlatego nie wolno unikać spotkań na ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Jeżeli będą one wywoływały ból trzeba natychmiast o tym poinformować swojego fizjoterapeutę. Prawdopodobnie zmieni od ćwiczenie lub skieruje nas do gabinetu masażysty na specjalny masaż rozluźniający.
Zdarzają się również fizjoterapeuci, którzy samodzielnie go wykonują. Po miesiącach systematycznej gimnastyki i ciężkiej pracy powinniśmy zauważyć postępy. Nie należy wtedy zaprzestawać rehabilitacji tylko zgodzić się na jej kontynuacje, by osiągnąć jeszcze lepszy poziom sprawności.
Unikanie ćwiczeń pod okiem fizjoterapeuty może cofnąć uzyskane postępy, a powrót do osiągniętego rezultatu może być znaczne dłuższy i trudniejszy niż za pierwszym razem. Poza tym postępy w przeprowadzanej rehabilitacji mają za zadanie motywować pacjentów do dalszego działania. Dlatego ważne dla pacjenta jest wsparcie rodziny i samego specjalisty fizjoterapeuty, jacy będą zachęcać do kontynuacji ćwiczeń i kolejnych sukcesów.