Problemy z akumulatorem
www.dziennikarzerp.org

Zima to zmora wielu kierowców. To nie tylko korki wywołane fatalnymi warunkami atmosferycznymi czy jazda w żółwim tempie. Niskie temperatury sprawiają, że kierowcy każdego ranka muszą usuwać śnieg z pojazdów i skrobać szyby.

Ponadto do tego dochodzą również problemy z akumulatorem, które mogą przysporzyć sporo niepotrzebnego stresu. Nie ma nic gorszego niż niemożność odpalenia silnika samochodowego w drodze do pracy. Pojawiają się wtedy myśli, co mogło się stać, co zrobić oraz czy dostaniemy naganę od przełożonego za spóźnienie.

Trzeba wiedzieć, że przyczyna trudności z uruchomieniem silnika zazwyczaj leży w rozładowanym akumulatorze, o co nietrudno przy ekstremalnie niskich temperaturach. Spada wtedy gęstość elektrolitu i zmniejsza się napięcie, przez co nie ma wystarczającej ilości prądu do włączenia silnika. Sposobem na taki problem z akumulatorem może być podłączenie naszego akumulatora do akumulatora znajdującego się w innym pojeździe przy pomocy specjalnych przewodów nazywanych klemami.

Trzeba jednak pamiętać o prawidłowym umieszczeniu kabli rozruchowych. Klemy należy podłączać zwracając uwagę na bieguny. Najpierw trzeba podpiąć kabel z biegunem dodatnim w aucie o sprawnym akumulatorze, a następnie przypiąć go do naszego akumulatora także zwracając uwagę, na biegun dodatni.

Następnie w ten sam sposób należy postąpić z drugim kablem umieszczając go na biegunach ujemnych. Warto wtedy chwilę odczekać, co pozwoli na minimalne podładowanie akumulatora.

terex koparki kołowe części
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)