www.toastygruzinskie.pl

Łokieć tenisisty oraz łokieć golfisty to częste kontuzje występujące nie tylko u sportowców, ale także u zwykłych ludzi. Jest to dość bolesny problem, a dolegliwości nasilają się przy zginaniu i prostowaniu nadgarstka oraz promieniują aż do łokcia. Ból i obrzęk uniemożliwia normalne funkcjonowanie, ponieważ mięśnie ulegają osłabieniu.

Pojawiają się trudności z podaniem ręki na przywitanie, utrzymaniem czegoś w dłoni czy pisaniem na klawiaturze. Leczenie łokcia tenisisty i golfisty do tej pory polegało na leczeniu zachowawczym oraz przyjmowaniu przeciwbólowych i przeciwzapalnych środków farmaceutycznych. Leczenie miało zniwelować ból, obrzęk, złagodzić stan zapalny oraz przywrócić sprawność ręki.

Jednakże problem mijał na krótko, ponieważ pacjent po krótkim czasie powracał do uprawiania sportu czy wykonywania obowiązków. Trzeba wiedzieć, że obecnie lekarze skupiają się już nie tylko na leczeniu mającym na celu zlikwidować dolegliwości, ale koncentrują się także na przyczynie dolegliwości. Nowym sposobem leczenia łokcia tenisisty i golfisty jest użycie czynników wzrostu, które stosuje się w chorobach mięśni.

Nowatorska metoda leczenia polega na tym, że pobiera się krew od pacjenta. Płytki krwi są czynnikiem wzrostu i to z nich wykonuje się zastrzyki w uszkodzone mięśnie. Oczywiście zabieg ostrzykiwania odbywa się pod kontrolą USG i wykonywany jest przez lekarza.

Dzięki temu tkanki ulegają regeneracji i odzyskują prawidłową budowę.

REH & BEAUTY Renata Sawicka https://www.cermotor.com.pl/
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)