Papaja jest zdecydowanie mało docenianym owocem w Polsce. Jest zdecydowanie mniej popularna niż owoce krajowe, jednak przygotowując domowe maseczki, warto zainteresować się tym owocem ze względu na jego właściwości. Po pierwsze, papaja zawiera wiele witamin, między innymi witaminę E, C oraz większość witamin z grupy B, co sprawia, że jako kosmetyk ma silne działanie nawilżające oraz przeciwstarzeniowe.

Działa antyoksydacyjnie na skórę, wspomaga produkcje kolagenu w skórze, dlatego sprawdzi się jako produkt pielęgnujący do cery dojrzałej. Dodatkowo zawiera minerałów, między innymi magnez, cynk oraz potas i dlatego właśnie świetnie nawilża skórę oraz poprawia jej poziom natłuszczenia. Oprócz działania odmładzającego oraz nawilżenia, papaja zawiera enzym zwany papainą, który działa złuszczająco na naskórek, usuwa martwe komórki oraz wygładza.

Maseczka z papai nie dość, że nawilża to dodatkowo działa jak peeling enzymatyczny, dlatego przygotowując taką maseczkę, zapewniamy naszej skórze pełniejszą pielęgnację.

Soczyście morelowe suknie ślubne to zuepłna nowość na rynku sklep z częściami samochodowymi
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)