Jak dobrać rozmiar rowerka dziecięcego?
www.kukania.com.pl

Przychodzi taki czas, kiedy dziecko powinno zacząć naukę jazdy na rowerku. Możemy się tutaj zdecydować na początek na biegówkę i dopiero jak dziecko będzie umiało utrzymać równowagę, to przejść na tradycyjny rowerek dziecięcy. Albo możemy od razu kupić taki tradycyjny rowerek, gdzie na początku dziecko będzie jeździło korzystając z bocznych kółek, a następnie stopniowo będzie się uczyło jeździć na dwóch kółkach.

Bez względu na to, na które rozwiązanie się zdecydujemy, zawsze najważniejsze będzie to, aby taki rowerek dziecięcy był w odpowiednim rozmiarze, dopasowanym do wzrostu naszego dziecka.

Najlepiej jest przymierzyć

Jeżeli chcemy mieć pewność, że wybraliśmy rowerek dziecięcy, który będzie dopasowany wielkością do wzrostu naszego dziecka, to z pewnością warto dziecko do niego przymierzyć. To oznacza, że musimy zabrać je do sklepu rowerowego i pozwolić dziecku, żeby na nim usiadło.

Wówczas będziemy mogli sprawdzić czy nie ma ono problemów z dosięgnięciem do pedałów, czy bez problemów jest w stanie złapać kierownicę. Dla porównania możemy posadzić dziecko na kilku różnych modelach, tak aby sprawdzić czy lepiej będzie jeśli wybierzemy mniejszy rowerek czy jednak o rozmiar większy. Im lepiej będzie on dopasowany do naszego dziecka, tym wygodniej będzie się mu jechało, a to oznacza, że tym chętniej nasze potomstwo w ogóle będzie chciało na nim jeździć.

Jeśli ma ono od razu jeździć bez bocznych kółek, to powinniśmy sprawdzić czy jest w stanie oprzeć palce o podłoże. Jeśli tak, będzie to oznaczało, że taki rowerek dziecięcy został odpowiednio dobrany.

To się będzie zmieniało

Oczywiście dziecko będzie rosło, a to oznacza, ze będziemy wówczas musieli wybierać większy rowerek.

Dlatego też za każdym razem powinniśmy do niego przymierzać dziecko, tak aby upewnić się, że dokonaliśmy odpowiedniego wyboru. Warto tutaj również powiedzieć, że takie rowerki dziecięce mogą mieć dodatkowe akcesoria, takie jak światła czy bidon. Jednak najważniejsze będzie to, abyśmy zapewnili naszemu dziecku bezpieczeństwo, a więc warto dopilnować, aby od samego początku miało ono założony kask.

Dodatkowo jeszcze można zadbać o specjalne rękawiczki na rower, które zapewnią lepszy chwyt na kierownicy, bo wówczas nasze dziecko również będzie bezpieczniejsze. Nie ulega wątpliwości, że rowerek dziecięcy powinien być wielkością dopasowany do właściciela. Im lepiej to zrobimy, tym większa będzie szansa, że nasze dziecko będzie chciało jeździć na takim rowerze, bo będzie mu na nim wygodnie.

swede.pl https://jagulove.pl/
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)