Inteligentne prostowniki
www.akademiamaratonu.pl

Prostowniki do ładowania akumulatorów można podzielić ogólnie na klasyczne, inteligentne i trakcyjne. Te najbardziej standardowe są oczywiście najprostsze i najtańsze lecz do domowej obsługi akumulatora samochodowego najlepiej zainteresować się inteligentnym urządzeniem wyposażonym w mikroprocesor. Używanie takiego sprzętu jest bardzo proste, komfortowe i przede wszystkim bezpieczne.

Całym procesem ładowania akumulatora zawiaduje mikrokomputer na bieżąco sprawdzający wszystkie parametry ładowania. Dodatkowymi atutami prostowników mikroprocesorowymi są miedzy innymi: możliwość ładowania akumulatora bez żmudnego odłączania go od instalacji samochodu, stabilizacja napięcia oraz automatyczny wyłącznik, kończący proces po pełnym naładowaniu baterii. Wiele z nich posiada również funkcję rozładowywania akumulatorów co bywa przydatne przy ich przechowywaniu.

Szczególnie posiadacze motocykli, które na okres zimowy zamykane są zwykle w garażach docenią możliwość szybkiego i prostego rozładowania akumulatora na czas jego nieużywania. Inteligentne prostowniki to zwykle urządzenia oferujące możliwość doładowania baterii samochodowej przy minimum wiedzy i czasu. Ich obsługa najczęściej ogranicza się do prawidłowego podłączenia klem (niektóre z nich zabezpieczone są przed błędem użytkownika przez specjalny bezpiecznik) i naciśnięcia przycisku na obudowie.

Wybór urządzeń sterowanych mikroprocesorem jest ogromny ale jak zwykle to bywa z każdym sprzętem – najlepiej wybierać te od renomowanych producentów i sprawdzone przez wielu użytkowników.

namiot na samochód magiczna wycieraczka
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)