Gdzie najlepiej umieścić maszynę pakującą?

Kiedy już zdecydujesz się na zakup maszyny pakującej i wybierzesz konkretny model, to w kolejnym kroku musisz dobrze przemyśleć to, gdzie tę maszynę umieścić. Jej lokalizacja ma bowiem bardzo duże znaczenie dla wydajności pracy takiej maszyny oraz dla wygody innych pracowników.

Kluczowe jest tutaj zadecydowanie o tym, czy maszyna pakująca ma znaleźć się w hali produkcyjnej czy może już w magazynie. To będzie miało duże znaczenie dla przebiegu procesu produkcji i pakowania.

Podjęcie tej decyzji będzie zależało od indywidualnych uwarunkowań działania każdej firmy. Kiedy zatem lepiej sprawdzi się jedna, a kiedy druga opcja?Jeśli pakowarka będzie miała za zadanie pakować tylko jednorodne produkty to najlepiej będzie umieścić ją tuż przy taśmie produkcyjnej.

Jeżeli natomiast pakowarka będzie pakować produkty różnej kategorii, które będą zjeżdżały z taśmy produkcyjnej w różnym czasie, to lepiej będzie ją umieścić w magazynie. Nie ma bowiem większego sensu, by pakowarka przez cały czas zajmowała miejsce na sali produkcyjnej.

wacker neuson części części do wózków widłowych
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)