Skolioza idiopatyczna to schorzenie, które polega na deformacji kręgosłupa w trzech płaszczyznach. Przyczyna skrzywienia nie jest do końca znana, ale wiadomo, że ujawnia się podczas nagłego wzrostu kręgosłupa.

Zatem najczęściej jest zauważana u dzieci w wieku szkolnym. W zależności od stadium zaawansowania choroby stosuje się różne metody leczenia – ćwiczenia rehabilitacyjne, noszenie gorsetów korekcyjnych, a w niektórych przypadkach konieczna może być interwencja chirurga.

W przypadku niewielkich skrzywień lekarz może zalecić fizjoterapię, która spowolni postęp choroby i skoryguje istniejącą wadę postawy. Zatem wskazane jest, aby młodzież ze zdiagnozowaną skoliozą idiopatyczną uczestniczyła w zajęciach korekcyjnych.

Rezultaty może przynieść regularne wykonywanie ćwiczeń poprawiających ogólną sprawność ciała oraz pływanie. Ponadto fizjoterapeuci zalecają także pilates i jogę, ponieważ tego typu ćwiczenia działają rozciągająco.

Ważne jest, aby ćwiczenia wykonywać prawidłowo oraz systematycznie. Z tego powodu warto skonsultować się z rehabilitantem, który opracuje odpowiedni plan ćwiczeniowy oraz pokaże, w jaki sposób należy prawidłowo wykonywać ćwiczenia.

Warto także zorientować się na temat turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Pod opieką lekarzy i fizjoterapeutów można rozpocząć leczenie skoliozy.

Ponadto warto korzystać z zabiegów, takich jak masaże, kinezyterapia czy fizykoterapia.

masaż tajski zielona góra hurtownia motoryzacyjna
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)