Dzień Jedności Niemieckiej
www.hocoma.pl

Niemcy przez wiele lat były krajem podzielonym. Wzdłuż tego kraju rozpościerał się Mur Berliński. Mur ten ostatecznie zburzono w 1989 roku, dzięki temu stało się możliwe zjednoczenie Niemiec wschodnich i zachodnich.

Z tego powodu 3. października stał się Dniem Jedności Niemieckiej. Dla wielu Niemców jest to najważniejsze święto państwowe.

Warto przy tym podkreślić, że jest to zarazem jedyne takie święto, które obchodzone jest w całym kraju. W przypadku innych świąt państwowych ich obchodzenie uzależnione jest od władz danego landu. Dzień Jedności Niemieckiej obchodzony jest w sposób szczególny.

Przede wszystkim pozamykane są sklepy, kina czy markety. Co roku w innym landzie odbywa się uroczystość obywatelska. Wówczas prezentuje się historię i osiągnięcia danego landu oraz jej rząd.

Budynki zazwyczaj nie są przyozdabiane flagami czy innymi symbolami narodowymi. Pomimo tego dla wielu Niemców święto to ma szczególne znaczenie. Jest to bardzo istotne tym bardziej, że jest to stosunkowo młode święto.

https://klinikapotocki.com/uslugi/laryngologia/ lakier samochodowy akrylowy
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)