Mikrodermabrazja, czyli zabieg polegający na mechanicznym złuszczaniu naskórka jest obecnie coraz bardziej popularny. Niewątpliwie przekonuje do siebie klientki salonów kosmetycznym skutecznością i efektami, jednak nie jest to technika, której poddać może się każdy.

Przeciwwskazaniami do poddania się mikrodermabrazji są przede wszystkim zakażenia wirusowe i bakteryjne oraz grzybicze. Nie powinno się wykonywać zabiegu także u osób, które zmagają się z nowotworem skóry czy naczyniakami jamistymi.

Przeciwwskazaniem do mikroderambrazji są także wszelkie znamiona. A dla kogo przede wszystkim dedykowana jest ta technika? Dla osób cierpiących na trądzik pospolity i łojotok.

Mikrodermabrazja może być także pomocna w walce z zaskórnikami, rozszerzonymi porami i przebarwieniami skóry. Jest to zabieg, który zaleca się także osobom z bliznami potrądzikowymi.

Nie ulega wątpliwości, ze mikrodermabrazja to zabieg skuteczny i atrakcyjny, jednakże musimy pamiętać, że istnieje szeroka gama przeciwwskazań co do jego wykonania.

makijaż permanentny brwi gabinet Poznań szpachlówka do plastiku
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)