Mikrodermabrazja, czyli zabieg polegający na mechanicznym złuszczaniu naskórka jest obecnie coraz bardziej popularny. Niewątpliwie przekonuje do siebie klientki salonów kosmetycznym skutecznością i efektami, jednak nie jest to technika, której poddać może się każdy.

Przeciwwskazaniami do poddania się mikrodermabrazji są przede wszystkim zakażenia wirusowe i bakteryjne oraz grzybicze. Nie powinno się wykonywać zabiegu także u osób, które zmagają się z nowotworem skóry czy naczyniakami jamistymi.

Przeciwwskazaniem do mikroderambrazji są także wszelkie znamiona. A dla kogo przede wszystkim dedykowana jest ta technika? Dla osób cierpiących na trądzik pospolity i łojotok.

Mikrodermabrazja może być także pomocna w walce z zaskórnikami, rozszerzonymi porami i przebarwieniami skóry. Jest to zabieg, który zaleca się także osobom z bliznami potrądzikowymi.

Nie ulega wątpliwości, ze mikrodermabrazja to zabieg skuteczny i atrakcyjny, jednakże musimy pamiętać, że istnieje szeroka gama przeciwwskazań co do jego wykonania.

szpachlówka do plastiku
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)