Boże Narodzenie w Niemczech

Boże Narodzenie zalicza się do jednych z najbardziej ulubionych świąt Niemców. Nasi zachodni sąsiedzi spędzają ten dzień podobnie jak my – w gronie rodziny. Świąteczna atmosfera gości w niemieckich miastach jednak dużo wcześniej. W pierwszą niedzielę adwentu wiele domów zostaje udekorowanych adwentowymi wiankami.

Równie popularne jest umieszczanie w oknach ozdobnych światełek czy kolorowych gwiazdek. Obowiązkowym elementem wystroju jest oczywiście choinka, a plantacja choinek to idealne miejsce do jej pozyskania. Warto przy tym wspomnieć, że to właśnie w Niemczech zaistniała tradycja dekorowania choinki na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Bardzo popularne są także tradycyjne kiermasze świąteczne.

Są to uliczne stragany, na których można kupić ozdoby świąteczne, bombki, a także wiele innych. Nie sposób nie wspomnieć przy tym o tradycyjnych przysmakach świątecznych. Z pewnością jest to grzane wino, tak powszechnie lubiane w Niemczech. Znaczącą różnicą między świętami polskimi a niemieckimi jest to, że prezenty nie są ustawiane pod choinką, a jedynie kładzione na stole.

Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)