Boxing Day w Wielkiej Brytanii
www.janosik-film.pl

Boxing Day nie można uznać za święto państwowe czy religijne, jednak dzień ten jest chętnie celebrowany przez Brytyjczyków. Warto przy tym wspomnieć, że tradycja Boxing Day dotyczy także innych krajów, jak np. Kanady czy Nowej Zelandii.

Zwyczaj ten wywodzi się od czasów średniowiecza. Wtedy to właśnie osoby mniej zamożne obdarowywane były prezentami, które pakowano do pudełek. Obecnie Boxing Day obchodzony jest w nieco inny sposób.

Wielu Brytyjczyków utożsamia ten dzień z zakupami. Tradycyjnie Boxing Day przypada na 26 grudnia, czyli Drugi Dzień Świąt. Pomimo tego wiele placówek handlowych jest tego dnia otwarta, nawet od wczesnych godzin porannych.

Boxing Day wiąże się także z innymi zwyczajami. Zazwyczaj w tym dniu organizowane są mecze. Zgodnie z niepisanymi zwyczajami, na boisku spotykają się zawodnicy lokalnych drużyn.

Warto pamiętać, że tego dnia organizowane są także słynne wyścigi konne. Część Brytyjczyków pamięta jednak o pierwotnym znaczeniu tego dnia. Z tego powodu zwyczaj obdarowywania się prezentami opakowanymi w pudełka nie zaginął.

czyszczenie dpf kutno lakier akrylowy
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)