www.klubdrivera.pl

Uprawianie sportu oraz wykonywanie niektórych czynności może doprowadzić do poważnych urazów i uszkodzeń stawów. Często kontuzjom ulega łokieć. Popularnym schorzeniem jest łokieć golfisty. Jest to dość bolesny problem i nie należy go ignorować.

Łokieć golfisty, podobnie jak łokieć tenisisty to dolegliwość, która powstaje na skutek przeciążenia mięśni. Jednakże w tym przypadku uraz dotyczy mięśni zginaczy nadgarstka. Ból pojawia się w okolicach nadgarstka, zwłaszcza w momencie zginania i może promieniować aż do łokcia. Pojawia się osłabienie mięśni, które może uniemożliwiać codzienne funkcjonowanie.

Trzeba wiedzieć, że podczas nadmiernego przeciążenia pojawia się stan zapalny, który może doprowadzić do powstawania zmian zwyrodnieniowych. Jest to schorzenie, które dotyka ludzi w każdym wieku, ale zazwyczaj borykają się z nim osoby po 40. roku życia. Co ciekawe, nie są to tylko golfiści, ale także osoby piszące dużo na klawiaturze, stomatolodzy oraz mechanicy, czyli grupy zawodowe, gdzie ważną rolę odgrywa precyzyjna praca rąk.

W przypadku wystąpienia wspomnianych objawów nie należy zwlekać z wizytą u lekarza. Może Ci się wydawać, że po krótkim czasie oszczędzania kończyny górnej ból znika, jednakże trzeba wiedzieć, że on z pewnością powróci przy kolejnym przeciążeniu. Zatem należy jak najszybciej wdrożyć odpowiednie leczenie i podjąć rehabilitację, aby w jak najkrótszym czasie przywrócić ręce dawną sprawność i siłę. Lekarz może zalecić fizjoterapię, ćwiczenia rehabilitacyjne oraz unieruchomienie ręki na kilka tygodni.

https://sklepmedicast.pl/
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)