Akumulatory naładowane z elektrolitem

Kupując akumulator należy zwracać uwagę na wiele istotnych aspektów. Niezwykle ważne jest, aby akumulator spełniał odpowiednie parametry techniczne adekwatne do mocy silnika zamontowanego w pojeździe.

Przy zakupie warto także zorientować się, czy nabywamy akumulator naładowany z elektrolitem czy może akumulator sucho naładowany. Przedstawiamy kilka istotnych informacji na temat akumulatorów naładowanych z wykorzystaniem elektrolitu.

W akumulatorze kwasowo-ołowiowym znajdują się ogniwa, które wypełnione są roztworem kwasu siarkowego, który nazywa się elektrolitem. W przypadku akumulatorów sucho ładowanych, akumulator jest ładowany w fabryce bez uzupełniania ogniw elektrolitem.

Dopiero klient po nabyciu akumulatora sam wlewa roztwór kwasu. Dzięki temuma się gwarancję, że akumulator jest w pełni sprawny i nie uległ przestarzeniu leżąc na sklepowej półce.

Jak sama nazwa mówi, akumulatory naładowane z elektrolitem po zakupie nie wymagają uzupełniania płynem, ponieważ dokonał za nas tego producent. Ładowanie wraz z elektrolitem sprawia, że akumulator nabiera oczekiwanych parametrów.

Wadą takich akumulatorów jest to, że leżąc na sklepowych półkach ulegają samo rozładowaniu, zatem nie mamy gwarancji, czy kupujemyw 100% naładowaną baterię. Po zakupie akumulator od razu jest gotowy do działania.

Zatem kupując akumulator, warto dowiedzieć się, czy musimy jeszcze wykonywać jakieś czynności,takie jak zalanie ogniw elektrolitem, czy też nie, ponieważ będzie to miało znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania baterii.

https://dpf-online.pl/czyszczenie-i-regeneracja-dpf-kalisz/ https://www.filtry-dpf-fap.pl/czyszczenie-dpf/usuwanie-katalizatorow
Magdalena
News Reporter
Mam na imię Magdalena. Spotkajmy się na moim blogu ;)